قیمت برنج

بازدید: 1,777 بازدید
قیمت برنج

برنج همواره به‌عنوان یکی از پرمصرف‌ترین غذاهای ایرانی محسوب می‌شود. برنج همچنین در سراسر جهان جزو غلاتی است که مورداستفاده بیش از نیمی از افراد جهان قرار گرفته است. به همین دلیل کشت و تولید برنج در بسیاری از کشورهای جهان به‌خصوص آسیای شرقی صورت می‌گیرد. همین امر سبب ایجاد تنوع بسیار زیاد برنج شده است. به همین دلیل این تنوع بسیار سبب تنوع قیمت برنج شده است. قیمت برنج بیشتر به انواع مختلفی که دارد بستگی دارد و تغییر می‌کند.

برنج پاکستانی

نرخ برنج ۱۴۰۰

در سال 1400 عوامل بسیار زیادی در افزایش نرخ برنج 1400 تأثیر داشتند. محصول کمتری که از شالیزارها کشت می‌شد یکی از عوامل اصلی برای افزایش قیمت‌برنج بود. باتوجه‌به اینکه میزان تقاضا برای برنج‌های باکیفیت ایرانی بیشتر شده بود و محصول عرضه شده کمتر بود، ‌ برنج با افزایش قیمت مواجه شد.

برای مطالعه مقاله «همه چیز در مورد برنج گرد» کلیک کنید.

نرخ برنج سال 1401

قیمت برنج در سال 1401 تا حدودی با افزایش قیمت مواجه شده بود و این افزایش قیمت به عوامل مختلفی بستگی داشت که یکی از آن‌ها بالابودن نرخ تورم است. برنج‌های مختلف قیمت‌های مختلفی دارند و هر نوع برنج نرخ قیمت مخصوص به خودش را دارد. معمولاً نرخ‌ برنج سال 1401 به‌صورت پایدار و ثابت نیست و باتوجه‌به عوامل مختلف و بازار در حال تغییر است.

قيمت انواع برنج

برنج باتوجه‌به اینکه در شهرهای مختلف و حتی کشورهای مختلف کشت می‌شود، انواع مختلفی دارد. به همین دلیل قیمت برنج متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد. گونه‌های مختلف برنج که در کشور ما کشت می‌شود، معمولاً کیفیت بسیار بالایی دارد. به همین دلیل ممکن است قیمت نسبتاً بالاتری داشته باشد. قیمت انواع برنج به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از اصلی‌ترین عوامل تأثیرگذار در قیمت برنج را می‌توان کیفیت و نوع برنج دانست. عموماً برنج‌هایی که پخت مجلسی دارند به دلیل کیفیت خوبی که بعد از پخت دارند قیمت بسیار بالاتری از دیگر برنج‌ها دارند.

خریدوفروش برنج

برنج بعد از کشت و طی‌کردن مراحل و فرایندهای مختلف در کارخانه برای عرضه به بازار آماده می‌شود. خریدوفروش برنج در شهرهای شمالی کشور که مرکز اصلی تولید و کشت برنج است، به‌عنوان شغل اصلی مردم محسوب می‌شود. بیشتر کشاورزان و شالی‌کاران بخشی از برنج‌هایشان را در کنار شالیزارها می‌فروشند. معمولاً افرادی که دوست دارند برنج را به‌صورت مستقیم و بدون واسطه از مزرعه بخرند به سراغ شالی‌کارها می‌روند. امروزه در سراسر کشور فروشگاه‌ها و مراجع معتبری برای خریدوفروش برنج وجود دارد که انواع برنج را با قیمت مناسب عرضه و توزیع می‌کنند.

قیمت برنج هندی در بازار امروز

برنج هندی یکی از چند نمونه برنجی است که به کشور ما وارد می‌شود. برنج هندی این روزها از برنج‌های محبوبی محسوب می‌شود که در سفره‌های ایرانی جایگاه خاصی دارد. هند به‌عنوان اولین تولیدکننده و صادرکننده برنج به‌صورت جهانی محسوب می‌شود. مقدار برنج تولیدی در این کشور به‌اندازه‌ای زیاد است که بخش عمده‌ی آن برای صادرات به کشورهایی مانند ایران، پاکستان، تایلند و اروگوئه می‌رسد.

برنج هندی به دلیل عطر و بوی خوبی که دارد به نام برنج باسماتی معروف شده است که در زبان هندی به معنای معطر است. در بازار قیمت برنج هندی تا حدی مناسب‌تر از برنج ایرانی است، به همین دلیل با استقبال بیشتری از سمت مردم مواجه شده است و به محبوبیت رسیده است. قیمت برنج هندی در بازار امروز (زمان نگارش این مقاله) برای یک کیسه ده کیلوگرمی برنج در محدوده قیمت 300 هزارتومان و بیشتر بوده است که این قیمت به دلیل نواسانات بازار در حال تغییر است و نرخ ثابتی ندارد.

قیمت انواع برنج‌های هندی

برنج هندی همانند برنج ایرانی گونه‌ها و انواع مختلفی دارد. معروف‌ترین برنج هندی، برنج جاسمین است که به‌عنوان یکی از بهترین و باکیفیت‌ترین نوع برنج هندی محسوب می‌شود. باتوجه‌به کیفیتی که دارند قیمت انواع برنج‌های هندی متفاوت و متغیر است. اما به‌طورکلی قیمت برنج هندی با وجود کیفیت مطلوبی که دارد نسبت به برنج‌های ایرانی کمتر است؛ بنابراین نمی‌توان برای هر نوع برنج هندی یک قیمت ثابت اعلام کرد.

برنج ایرانی

خرید اینترنتی برنج هندی

برنج هندی یکی از محبوب‌ترین و پر‌طرف‌دارترین برنج‌های خارجی در کشور ما است. برنج هندی کیفیت و عطروطعم مطلوبی دارد و دانه‌های یک‌دست و  منظمی که دارد این برنج را به یک برنج مجلسی تبدیل می‌کند. قیمت برنج هندی باتوجه‌به عوامل بسیاری و باتوجه‌به این نکته که یک برنج وارداتی است همواره در حال تغییر است. این روزها مراجع و فروشگاه‌های بسیار زیادی برای خرید اینترنتی برنج هندی با قیمت‌ها و تخفیفات فراوان فراهم شده است؛ بنابراین برای خرید برنج دیگر لازم نیست وقت و زمان بسیاری برای رفتن به بازار بگذارید. شما می‌توانید برنج هندی را به‌آسانی از مراجع معتبر تهیه کنید. البته توجه داشته باشید که قیمت برنج هندی که اینترنتی تهیه می‌کنید ممکن است با قیمت آن در بازار کمی متفاوت باشد.

قیمت امروز برنج پاکستانی

برنج پاکستانی بعد از برنج هندی دومین برنجی است که به کشور ما وارد می‌شود و سهم بسیار زیادی از بازار برنج را به خودش اختصاص داده است. بهترین برنج پاکستانی، به دلیل اینکه فقط در مناطق خاصی از این کشور کشت و تولید می‌شود، عطروطعم متفاوت و خاصی نیز دارد. برنج پاکستانی انواع بسیار زیادی دارد و معمولاً بهترین نوع آن برای ارسال به کشورهای دیگر آماده می‌شود. برنج پاکستانی باوجوداینکه عطروطعم خوبی دارد و به‌اندازه کافی ری می‌کند؛ اما قیمت آن مانند برنج ایرانی بالا نیست.

می‌توان گفت قیمت برنج پاکستانی نسبت به دیگر انواع برنج کمی کمتر است و این قیمت پایین‌تر یکی از مهم‌ترین عوامل محبوبیت این نوع برنج در میان افراد مختلف شده است. قیمت امروز برنج پاکستانی (در زمان نگارش این مقاله) برای یک کیسه 10 کیلوگرمی تقریباً از 200 هزارتومان شروع می‌شود و باتوجه‌به کیفیت‌های مختلف و برندهای متفاوت بیشتر می‌شود.

برای مطالعه مقاله «برنج دمسیاه استخوانی» کلیک کنید.

قیمت برنج‌های ایرانی

برنج ایرانی انواع مختلفی دارد که هر نوع برنج ایرانی کیفیت بسیار بالا و مطلوب و ویژگی‌های خاص خودش را دارد. قیمت برنج‌های ایرانی به دلیل کیفیت پخت و عطروطعم بسیار بالایی که دارند، کمی بیشتر از نمونه‌های خارجی است. اگر بخواهیم برنج‌های ایرانی را بر اساس قیمت‌برنج رتبه‌بندی کنیم، برنج طارم و برنج هاشمی با قیمت بالاتری در ابتدای این جدول قرار می‌گیرند. این دو برنج ایرانی به دلیل اینکه از برنج‌های مرغوب و درجه یک ایرانی محسوب می‌شوند، بیشترین سهم را در صادرات دارند. بنابراین قیمت متفاوت‌تر و بالاتری نسبت به دیگر برنج‌های ایرانی دارند. البته این دو برنج ایرانی را به دلیل عطروطعم بی‌نظیری که دارند نمی‌توان با هیچ نوع برنج دیگری جایگزین کرد.

قیمت برنج هاشمی 1401

برنج هاشمی از باکیفیت‌ترین برنج‌های ایرانی محسوب می‌شود. برنج هاشمی یکی از بهترین انواع برنج ایرانی است که به دلیل عطر بی‌نظیر و طعم فوق‌العاده‌ای که دارد بسیار موردتوجه قرار گرفته است. دانه‌های برنج هاشمی به این دلیل که کشیده‌تر هستند و بعد از پخت به‌خوبی قد می‌کشند، یکی از بهترین برنج‌ها برای پخت غذاهای مجلسی و مهمانی‌ها است. به دلیل کیفیت بسیار بالایی که برنج ایرانی دارد. معمولاً سهم عمده این برنج برای صادرات به کشورهای دیگر فرستاده می‌شود. قیمت برنج هاشمی 1401 بعد از برنج طارم کمی بالاتر از برنج‌های وارداتی بوده است. این قیمت بالاتر بیشتر به دلیل کیفیت پخت بسیار بالایی است که برنج‌های ایرانی دارند.

قیمت آنلاین برنج ایرانی

همان‌طور که گفتیم برنج‌های ایرانی معمولاً نسبت به نمونه‌های خارجی قیمت بسیار بالاتری دارند. کیفیت بسیار بالا و صادرات برنج ایرانی می‌تواند از دلایل افزایش قیمت برنج ایرانی باشد. بازار عرضه و تقاضای برنج و همچنین صادرات این غلة پرمصرف همواره در حال نوسان است، ‌ به همین دلیل نمی‌توان برای برنج ایرانی یک قیمت ثابت و مصوب تعیین کرد. اگر شما می‌خواهید قیمت آنلاین برنج ایرانی را بررسی کنید، ‌ می‌توانید به فروشگاه‌ها و سایت‌های معتبر فروش برنج؛ مانند سایت مشهد برنج مراجعه کنید.

برنج شیرودی

قیمت برنج قهوه‌ای در بازار ایران

برنج قهوه‌ای یکی از انواع برنج است که به‌تازگی تولید آن در کشور ما شروع شده و رواج پیدا کرده است. برنج قهوه‌ای همان دانه‌های تصفیه نشده برنج سفید هستند که از طریق جداکردن پوسته اطراف دانه اصلی تهیه و تولید می‌شوند. برنج قهوه‌ای را می‌توان از خالص‌ترین و مرغوب‌ترین نوع برنج دانست. دانه برنج قهوه‌ای به طور کامل سبوس و مواد مغذی و گیاهی برنج را حفظ می‌کند. به همین دلیل از خواص و فواید بسیار زیادی برخوردار است.

در حقیقت برنج قهوه‌ای همان برنج سفید است که هنوز پوسته قهوه‌ای و قرمزرنگ آن جدا نشده است. قیمت برنج قهوه‌ای در بازار ایران تا حدی نسبت به برنج‌های خارجی بیشتر است. قیمت‌برنج قهوه‌ای به این دلیل که یک ماده مغذی و مفید با خواص بسیار زیاد است و طرف‌داران بسیاری دارد کمی بیشتر است. در سال‌های اخیر این ماده مغذی برای بودن در یک رژیم غذایی سالم به محبوبیت نسبتاً بالایی رسیده‌ است و این امر یکی از عوامل افزایش قیمت برنج محسوب می‌شود.

قیمت برنج ایرانی در شمال

شمال یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین بخش‌های کشور ما در تهیه و تولید انواع برنج ایرانی است. برنج‌های ایرانی شمال کیفیت بسیار بالایی نسبت به دیگر برنج‌ها دارند. معمولاً فروشگاه‌های بزرگ، رستوران‌ها و آشپزخانه‌ها ترجیح می‌دهند تا برنج ایرانی باکیفیت را بدون واسطه و به‌صورت مستقیم از کشاورزان و در شمال تهیه کنند. دلیل اصلی آن‌ها می‌تواند کاهش چشمگیری باشد که قیمت‌برنج در شمال دارد و این به دلیل نبودن و حذف واسطه‌ها برای خریدوفروش برنج است. البته یکی دیگر از مزایای خرید برنج به‌صورت مستقیم در شمال را می‌توان خرید یک برنج باکیفیت و مرغوب خالص ایرانی دانست.

باتوجه‌به این موضوع قیمت برنج در شمال ممکن است کمتر از قیمت آن در فروشگاه‌ها باشد. البته به این دلیل که برنج ایرانی کیفیت بسیار بالایی دارد همواره قیمت بیشتری هم نسبت به نمونه‌های خارجی دارد. یکی از عوامل مؤثر بر روی قیمت برنج صادراتی بودن آن است؛ باتوجه‌به نوسانات ارزی در مدت‌زمان گذشته قیمت برنج ایرانی در شمال نیز بیشتر شده است.

نرخ برنج شمال

همان‌طور که اشاره کردیم برنج‌های شمال کیفیت و مرغوبیت بسیار بالایی دارند. یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار بر قیمت‌برنج شمال میزان عرضه و تقاضای برنج در شمال است. نرخ برنج شمال به عرضه و تقاضا بسیار بستگی دارد، اگر میزان تقاضا بیشتر از محصولات عرضه شده باشد، قیمت برنج شمال نیز افزایش می‌یابد. از دیگر عوامل تأثیرگذار بر روی نرخ برنج شمال را می‌توان هزینه‌های نگهداری برنج در انبار و دستمزدهای نیروی انسانی دانست. به این صورت که در صورت افزایش و بالابودن این هزینه‌ها ممکن است قیمت‌برنج در شمال نیز افزایش یابد. به‌طورکلی در کنار کیفیت بالا و مرغوبیت برنج شمال عوامل بسیار زیادی در تعیین نرخ برنج شمال تأثیر دارند.

برای مطالعه مقاله «معطرترین برنج ایرانی» کلیک کنید.

خریدوفروش برنج شمال

برنج شمال از باکیفیت‌ترین و مطلوب‌ترین برنج‌های ایرانی محسوب می‌شود. امروزه باتوجه‌به اینکه در برخی از شهرهای جنوبی کشور هم برنج کشت می‌شود، ‌ اما همواره برنج شمال از کیفیت و محبوبیت بسیار بیشتری برخوردار است. به همین دلیل خریدوفروش برنج شمال طرف‌داران بسیاری دارد و همواره قیمت برنج شمال نسبت به دیگر برنج‌ها بیشتر است. برای تهیه برنج شمال معتبر و اصل بهتر است تا از فروشگاه‌های معتبر خرید کنید. فروشگاه مشهد برنج به‌عنوان یکی از مراجع معتبر فروش انواع برنج ایرانی، برنج پاکستانی و برنج هندی است. شما می‌توانید به‌آسانی و با اطمینان از کیفیت و اصالت برنج‌ آن را از فروشگاه ما خریداری کنید.

دسته‌بندی آشنایی با انواع برنج
اشتراک گذاری
نوشته‌های مرتبط

3 پاسخ به “قیمت برنج”

  1. سلام قیمت ها متناسب با کیفیتی که داره بسیاااار عادلانه بود

  2. هر چند قیمت برنج افزایش زیادی داشت ولی از کیفیت محصولاتتون چیزی کم نششششد ممنونممممممم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت